Dvije godišnjice vezane uz Miju MirkovićaObjavljeno 21/11/2013

U petak 22. studenog u 12 sati u Sveučilišnoj knjižnici obilježit će se 100. godišnjica objavljivanja prvog rada Mije Mirkovića i 45. godišnjica pokretanja znanstvenog skupa Susreti na dragom kamenu.

Točno na današnji dan, prije sto godina, Mijo Mirković je u Pazinu održao predavanje „Život na istočnoj obali Istre" što je bio prvi Mirkovićev autorski rad. U Puli je 22. i 23.11.1968. održan prvi znanstveni skup Susreti na dragom kamenu iza kojega su ostala 22 zbornika

Sveučilišna knjižnica Sveučilišta Jurja Dobrile, izdavačka kuća Amforapress i Fakultet ekonomije i turizma „Dr.Mijo Mirković“ tim povodom organiziraju svojevrsni hommage akademiku Miji Mirkoviću. U Spomen-sobi Mije Mirkovića, u Sveučilišnoj knjižnici bit će upriličena mala izložba građe relevantne za njegov stručni, ekonomski rad, kao i one građe koja predstavlja medijsku refleksiju njegova rada. Prigodnim govorima će se obratiti voditeljica Sveučilišne knjižnice Tijana Barbić-Domazet i dekanica Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ Danijela Križman Pavlović, a Mirko Urošević, predstavnik Amforapressa i vrsni poznavalac rada i djela Mije Mirkovića/Mate Balote reći će nešto više o njegovom radu i djelu.

Manifestacija je zamišljena kao podsjetnik na intelektualni i znanstveni profil Mije Mirkovića te stoga i kao poticaj studentima fakulteta koji nosi Mirkovićevo ime da bolje upoznaju njegov rad i možda se nadahnu nekim idejama, djelima, akcijama…