Noć knjige u Sveučilišnoj knjižniciObjavljeno 14/04/2016

U petak, 22. travnja 2016., s početkom u 18 sati u Sveučilišnoj knjižnici u Puli održat će se projekcija videosnimke razgovora sa Zdravkom Macurom na temu njegova zatočeništva u logoru Jasenovac 1942. godine. O spomenutoj temi uvodno predavanje će održati autori snimke Igor Jovanović, prof., i Igor Šaponja, prof. Projekcija će se prikazati u sklopu manifestacije “Noć knjige”, odnosno inicijative “Kulturnjaci 2016.”, koja se sastoji od čitanja ulomaka teksta Umberta Eca “Esej o vječnom fašizmu”.

U 19 sati obilježit će se i 400-ta obljetnica smrti Miguela de Cervantesa Saavedere i Williama Shakespearea.Tim povodom pozivamo Vas na izložbu i javno čitanje koje će se održati u prostoru velike čitaonice.