Valorizacija baštine uz pomoć novih tehnologija (S. Maričić)Objavljeno 06/05/2021

FESTIVAL ZNANOSTI 2021. “Kultura znanosti”

10. svibnja 2021. U 10 h Sveučilišna knjižnica Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli organizira online radionicu

Valorizacija baštine uz pomoć novih tehnologija

radionicu vodi izv. prof. dr. sc.Sven Maričić

Izrada rekonstrukcije glagoljičkoga dokumenta uz pomoć novih tehnologija. Primjenom tehnologija 3D tiska i virtualne stvarnosti bit će predstavljen model pisan glagoljicom, na temelju odlomka glagoljskoga misala iz 15. stoljeća koji se čuva u pulskoj Sveučilišnoj knjižnici.

Zoom poveznica za online radionicu:

Izv. prof. dr. sc.Sven Maričić djeluje u području novih tehnologija s naglaskom na primjenu aditivnih tehnologija, umjetne inteligencije i robotike u području biomedicine. Jedan je od pionira uporaba 3D tiska u kirurgiji u ovom dijelu Europe. Dobitnik  je nekoliko visokih nagrada i priznanja poput Državne nagrade za znanost, Godišnje nagrade Grada Rijeke, Godišnje nagrade Primorsko-goranske županije, međunarodne zlatne i srebrne medalje za inovacije i dr. Sa svojim mentoriranim startupovima ostvario je zapažene nastupe  od koji su neki proglašeni za najbolji hrvatski startup u području društvenih inovacija. Trenutno radi  na poziciji pomoćnika rektora i ravnatelja Znanstveno-tehnološkog instituta VISIO na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli i voditelja Centra za biomodeliranje i inovacije u medicini pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.